FK Slavoj Český Krumlov

FK Slavoj Český Krumlov
www.fkslavoj.cz

Máme za sebou povedený podzim, chválí si trenér rezervy Tůma

Béčko Slavoje je v I. B třídě nováčkem. Mladý tým se v krajské soutěži rychle otrkal a od začátku válcoval jednoho soupeře za druhým. Ke konci podzimu mu sice došel dech, i tak ale přezimuje na vynikajícím druhém místě. Za prvním půlrokem jsme se ohlédli s trenérem českokrumlovského B-týmu Františkem Tůmou.

V I. B třídě jste nováčky. S čím jste do krajské soutěže šli?

Hlavně jsme chtěli dát příležitost mladým klukům z dorostu, aby hráli především oni, protože béčko má připravovat mladé hráče na přechod do áčka.

Zdá se, že mladí hráči chytli šanci hrát vyšší soutěž za pačesy?

Věděli jsme, že kluci potenciál mají a že by nemuseli hrát dole, přesto nás začátek soutěže, kdy jsme drtili jednoho soupeře po druhém, překvapil. Potom jsme ale narazili na zkušenější týmy, než jsme my, a už jsme to nezvládali.

V závěru podzimu jste doplatili na nezkušenost?

Jak kluci na začátku narostli, tak ke konci šly jejich výkony dolů. Nevydrželi hrát v tom správném nasazení po celý půlrok. Kluci jinak trénují dobře, v závěru podzimu však trochu polevili, a to se na výsledcích projevilo. Do sestavy také zasáhla zranění, jinak si ale myslím, že takto by mělo béčko fungovat.

Celkově se ale dá podzim hodnotit kladně?

Některé zápasy byly vynikající, některé se nepovedly, jinak ale máme za sebou, myslím, výborný podzim. Výsledky sice byly ke konci horší, ale jistě se zase dostaví, pokud budou kluci na sobě pracovat. Fotbalově mají na to, aby se pohybovali nahoře. I trenéři ostatních týmů nás chválili. Všichni vidí, že máme mladé, perspektivní a velice kvalitní mužstvo.

Co říkáte na celkovou úroveň soutěže?

Čekal jsem, že týmy, jako béčka Roudného nebo Trhových Svinů, budou ještě o něco lepší než my. To se ale neukázalo, aspoň ne herně, výsledky byly hodně těsné. Těžké zápasy jsme hráli s Ledenicemi, či s Boršovem, které mají vyzrálé manšafty. Špatné nejsou ani týmy z našeho okresu Frymburk a Loučovice. Ty se ale potýkají s nedostatkem hráčů, a když se nesejdou, mají problémy. My máme naopak dobrou základnu, v tom máme výhodu.

Jaká je návaznost mezi dorostem a B mužstvem?

Občas museli někteří hráči odehrát za víkend dva zápasy, za dorost i za dospělé. To nám někdy nepřidalo, na druhou stranu dorostenci herní vytížení potřebují. U nás je návaznost mezi dorostem a béčkem dobrá a tak to má být.

A jak funguje spolupráce s A týmem?

My trénujeme dohromady s áčkem a tým sestavujeme společně také s jeho trenéry. Hráči z A týmu se tedy u nás objevují.  Je dobře, že áčko a béčko trénují společně, protože je nás pak na tréninku dostatek a dá se něco dělat. Dorostenci si zvykají a je to dobře pro ně i pro hráče áčka. Je to něco jiného než trénovat pouze s dorostem, přechod do dospělého fotbalu je pak pro ně jednodušší.

Bude krumlovské béčko na jaře usilovat o postup?

Pokud bychom pokračovali v dobrých výkonech a ta šance se naskytla, asi bychom do toho šli. Není to ale přímo naše priorita. Víme, že I. A třída je zase o něco kvalitnější soutěž a je otázka, jestli by to byl pro kluky posun. Někdy je lepší déle se sehrávat v nižší soutěži a vyhrávat. Postupu bychom se nebránili, rozhodně však kvůli tomu nenasadíme pět hráčů z áčka, aby se to povedlo. Pořád platí, že šanci chceme dávat především mladíkům.

Jak bude vypadat vaše zimní příprava?

Budeme trénovat, jak jsme zvyklí, dohromady s áčkem. Žádné soustředění neplánujeme. Začít bychom měli 15. ledna s tím, že do béčka se posunou ročníky 2006. Jsme rádi, že máme kvalitní umělku s osvětlením, na které se dá dobře hrát. Plánujeme odehrát zhruba pět přípravných zápasů.

SK Lhenice

Střelci týmu

Žádné statistiky střelců.

Najdete nás na Facebooku